بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/10 - 10:25
  • - تعداد بازدید: 22
  • - تعداد بازدیدکننده: 21
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

میزبانی نیروگاه برق بندرعباس از مستعدان برتر

جمعی از مستعدان برتر از نیروگاه برق بندرعباس بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان هرمزگان؛ امروزه برقراری ارتباط منسجم و سازمان یافته بین صنایع، دانشگاه‌ها و نخبگان یکی از نیازهای اساسی کشور می‌باشد که به دانشگاه‌ها و نخبگان کمک می‌کند تا قسمتی از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را در راستای مشکلات موجود در صنایع کشور جهت‌دهی کرده و متخصصانی توانا و شایسته را پرورش دهند. همچنین این ارتباطات منجر به عرضه اندیشه‌ها و ایده‌های جدید، به صنایع و موسسات گردیده و علاوه بر شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های دانش پژوهان و دانشجویان، موجب ارتقاء علمی و عملی در بخش صنعت کشور خواهد شد.

در همین راستا در ادامه برگزاری برنامه‌های نخبگانی و با هدف ارتقاء حس خودباوری و اعتمادبه‌نفس مستعدان‌برتر، جمعی از دانشجویان با همراهی علیرضا آشوری زاده، دستیار تخصصی بنیاد نخبگان هرمزگان و عضو هیأت علمی دانشکده فنی دانشگاه هرمزگان، با هدف آشنایی با فرآیند تولید انرژی الکتریکی، از مجموعه نیروگاه بندرعباس،در تاریخ 17 آبان ماه سال جاری بازدید نمودند.

گفتنی است نیروگاه بندرعباس با ۴ واحد بخاری 230 مگاواتی یکی از نیروگاه‌های ممتاز کشور و بزرگترین مرکز تولید برق استان هرمزگان می‌باشد. سوخت اصلی این نیروگاه گاز است و سوخت پشتیبان آن مازوت و نفت گاز (گازوئیل) است. این نیروگاه در سال ۱۳۵۹ و فاز دیگر آن در سال ۱۳۶۴ به بهره‌برداری رسید. این نیروگاه در ۱۲ کیلومتری غرب بندرعباس در مجاورت دریا و همسایگی روستای خونسرخ بنا نهاده شده است.

تولید برق مطمئن و پایدار تحت نظارت دیسپاچینگ ملی، صیانت از تجهیزات و حفظ سلامت واحدها به عنوان سرمایه ملی، ارتقاء دانش و تخصص کارکنان با برگزاری دوره های آموزشی و نیز استفاده از دانش روز در خصوص نظارت پیوسته بر تجهیزات در جهت کاهش هزینه ها از اهداف بلند مدت این مجموعه می باشد.

 

  • گروه خبری : گروه های مطالب,گروه های محتوا,SlideShow,گفتگو,یادداشت
  • کد خبر : 162834
کلمات کلیدی
بنیاد هرمزگان
خبرنگار

بنیاد هرمزگان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید