بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/14 - 09:27
  • - تعداد بازدید: 23
  • - تعداد بازدیدکننده: 20
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
اردوی جهادی/

معنویت مقوله ای است که علاوه بر معنای زندگی، آرامش و امنیت خاطر و نیز سلامتی را فراهم می کند .

کارگاه آموزشی نقش معنویت در سلامت روان برگزار شد.

به گزارش بنیاد نخبگان هرمزگان؛ در راستای برنامه‌‌های تربیتی و فرهنگی مصوب سند راهبردی کشور در امور نخبگان و به منظور زمینه‌‌سازی برای افزایش اثرگذاری مستعدان برتر در جامعه بومی، اردوی جهادی آموزشی با عنوان کارگاه آموزشی نقش معنویت در سلامت روان در تاریخ17 آذرماه1401 به همت بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار شد.

در ابتدا حمیدرضا فاضلی گفت: معنویت مرحله ای است که در آن معنا ، امید ، آسایش و آرامش درون را در می یابیم. بسیاری از افراد از طریق اعتقادات مذهبی به آندست می یابند. یکی از تاثیرات مهم معنویت در زندگی ، ارتقاء سلامت است. مطالعات نشان داده اند که گرایشات معنوی قوی و نگرش مثبت موجب ارتقای سلامت می شود و بیمارانی که گرایش های معنوی قوی دارند به بهبود خود از بسیاری بیماریها کمک می‌کنند . معنویت مقوله ای است که علاوه بر معنای زندگی، آرامش و امنیت خاطر را نیز فراهم می کند. این احساسی است که به واسطه آن خود را متصل به چیزی فراتر از خود، می توان یافت. منشا معنویت هر چه باشد فوائد گسترده ای بر سلامت افراد خواهد داشت. افرادی با باورهای مذهبی یا معنویت به واسطه بهره مندی از آرامش درونی کمتر به محرک‌های استرس زا پاسخ می دهند.

وی نقش حس برادری با دیگران در سلامت رفتار و روان، بیان اثرات مخرب سوء ظن و بدگمانی در روان افرادو تفسیر سوره حجرات به عنوان سوره ادب و اخلاق و بیان نکاتی پیرامون سلامت روان را نیز مورد واکاوی قرارداد.

برگزار کننده این برنامه حمیدرضا فاضلی، دانشجوی دکتری تخصصی رشته الهیات، برگزیدۀ طرح شهید وزوایی،حافظ قرآن و نهجه البلاغه ،مؤلف 14 کتاب و نویسنده 24 مقاله علمی و پژوهشی بود.

 

  • گروه خبری : گروه های مطالب,گروه های محتوا,SlideShow,گفتگو,یادداشت
  • کد خبر : 162905
کلمات کلیدی
بنیاد هرمزگان
خبرنگار

بنیاد هرمزگان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید