بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/03/08 - 13:42
  • - تعداد بازدید: 14
  • - تعداد بازدیدکننده: 12
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در نشست هم اندیشی با موضوع توقف و کاهش آسیب های اجتماعی در استان هرمزگان:

عامری گفت: در آسیب شناسی اجتماعی، گام اول این است ما بتوانیم، نگاه جامعه بویژه نگاه نخبگان را نسبت به آسیب‌ها بشناسیم.

نشست هم اندیشی با موضوع توقف و کاهش آسیب های اجتماعی در استان هرمزگان در روز یکشنبه 8 خردادماه 1401 به صورت آنلاین با حضور اساتید دانشگاه، نمایندگان و روسای برخی دستگاه ها (کمیته امداد، خانه جوان، ورزش و جوانان) و نخبگان سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان هرمزگان، دکتر عامری سیاهوئی رییس بنیاد نخبگان استان هرمزگان در ابتدای نشست ضمن خیر مقدم و سپاسگزاری از مشارکت ارزشمند صاحبنظران در این نشست علمی اظهار داشت: تمام آسیب های اجتماعی به این دلیل هست که ابعاد صورت مسئله مشخص نیست. برای مشخص نمودن ابعاد صورت مسئله ملزم صرف زمان طولانی و کار متخصصین هستیم.

مسئله مهم در گام اول این است ما بتوانیم، نگاه جامعه بویژه نگاه نخبگان را نسبت به آسیب‌ها  بشناسیم. اگر نخبگان در جایگاه خودشان باشند شناسایی چالش صحیح تر خواهد بود.

در ادامه دکتر یاسر رستگار عضو هیئت علمی جامعه شناسی دانشگاه هرمزگان به عنوان استاد مدعو گزارشی از وضعیت آسیب های اجتماعی استان ارائه دادند . پیشنهادات و روش های مناسب برای افزایش سرمایه های اجتماعی و نحوه نقش آفرینی بنیاد ملی نخبگان در حل چالش ها و تعیین اولویت ها، ضرورت ها، برنامه ها و فعالیت های اجتماعی بنیاد ملی نخبگان در راستای اعتیاد، طلاق، فساد و فحشا، سکونت گاه های غیررسمی، کودکان کار، تکدیگری، بیکاری و ....  بیان نمودند و در ادامه مدعوین نظرات و راهکارهای خود را اظهار کردند.

از جمله نکات مطرح شده در این نشست می توان به اشتراک اطلاعات دستگاه ها با هم، هم افزایی و تعریف مسائل و ارائه راه حل منوط به خط مشی ملی مدون، اشاره کرد.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,SlideShow
  • کد خبر : 158347
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید