بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/20 - 09:06
  • - تعداد بازدید: 15
  • - تعداد بازدیدکننده: 12
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در یک کارگاه آموزشی مطرح شد:

حضرت فاطمه زهرا سلام علیها هدیه ای عرشی برای بشر در هر زمانی و بهترین الگو جهت دستیابی به سعادت دنیوی و اخروی است

به مناسبت روز مادر "جایگاه حضرت زهرا در قرآن و روایات" به همت بنیاد نخبگان استان هرمزگان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش بنیاد نخبگان هرمزگان؛ در راستای برنامه‌‌های تربیتی و فرهنگی مصوب سند راهبردی کشور در امور نخبگان و به منظور زمینه‌‌سازی برای افزایش اثرگذاری مستعدان برتر در جامعه بومی، اردوی جهادی آموزشی و فرهنگی با عنوان کارگاه آموزشی جایگاه حضرت زهرا در قرآن و روایات به همت بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار شد.

ابتدا ضمن تبیین جایگاه و منزلت حضرت فاطمه زهرا سلام علیها از جهات مختلف ایمان، نجابت، مادربودن و همسربودن،  تاکید شد حضرت فاطمه زهرا سلام علیها  هدیه ای عرشی برای بشر در هر زمانی و بهترین الگو جهت دستیابی به سعادت دنیوی و اخروی است و در ادامه به انواع مادر (مادی و معنوی) اشاره شد و گفته شد که حضرت زهرا(س) با توجه به عبارت "ام ابیها" مادر معنوی پیامبر(ص) شناخته می شود.

در ادامه به بررسی سوره کوثر و سوره انسان به عنوان سوره هایی که در شان حضرت زهرا(س) نازل شده است پرداخته شد و نکات تربیتی این دو سوره برای حضار مخصوصا مادران تشریح و تفسیر گردید.

گفتنی است برگزار کننده این برنامه حمیدرضا فاضلی، دانشجوی دکتری تخصصی رشته الهیات، برگزیدۀ طرح شهید وزوایی،حافظ قرآن و نهجه البلاغه ،مؤلف 14 کتاب و نویسنده 24 مقاله علمی و پژوهشی بود.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,گروه های محتوا,SlideShow,گفتگو,یادداشت
  • کد خبر : 164111
کلمات کلیدی
بنیاد هرمزگان
خبرنگار

بنیاد هرمزگان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید