بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/04/05 - 10:17
  • - تعداد بازدید: 21
  • - تعداد بازدیدکننده: 21
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تصویب شیوه‌نامه شناسایی استعدادهای برتر و نخبه به‌منظور جذب در دستگاه‌های اجرایی

شیوه‌نامه شناسایی استعدادهای برتر و نخبه به‌منظور جذب در دستگاه‌های اجرایی تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جلسه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی با حضور سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، میثم لطیفی؛ معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، ناصر باقری‌مقدم؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و جمعی از اعضای شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، در سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد.

مهم‌ترین دستور کار این جلسه بررسی شیوه‌نامه شناسایی استعدادهای برتر و نخبه به‌منظور جذب در دستگاه‌های اجرایی بود که پس از بحث و تبادل‌نظر پیرامون نتایج و مزایای آن، شیوه‌نامه مذکور مورد تصویب قرار گرفت.

میثم  لطیفی با تأکید بر اینکه شایسته است، شورای نخبگان و شورای توسعه مدیریت همراه شوند، عنوان کرد: ایجاد کارگروه‌های مشترک برای شناسایی نخبگان واقعی برای تسریع در کار، ضروری است؛ ضمن اینکه موضوع نخبگان حوزوی نیز باید در آیین‌نامه شناسایی استعداد‌های برتر گنجانده شود.

وی در ادامه افزود: بهتر است آیین‌نامه شناسایی استعداد‌های برتر زمان‌دار باشد تا بتوان بعد از بازه زمانی معین، نتایج حاصل از اجرای آن را ارزیابی و در صورت نیاز بازنگری کرد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص امکان مأموریت کارمندان رسمی و پیمانی دستگاه‌های اجرایی به دستگاه‌های اجرایی مستثنی شده در ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری نیز گفت: الگوی نظامات اداره باید از الگوی مبتنی بر شغل (career based) به الگوی مبتنی بر موقعیت (position based) تغییر یابد تا کارمند بتواند به‌راحتی در دستگاه‌ها مأمور شود؛ ما باید فرآیند جابه‌جایی کارمندان را تسهیل کرده و بر روی مدیریت دانش تمرکز داشته باشیم.

گفتنی است، ماده (3) آیین‌نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی این‌گونه مقرر می‌دارد:

بنیاد موظف است با همکاری سازمان ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این آیین‌نامه، شیوه‌نامه شناسایی صاحبان استعداد برتر دارای توانمندی‌های بالقوه و بالفعل را با در نظر گرفتن شایستگی‌های علمی، پژوهشی، فناوری و افتخارات متقاضیان، شایستگی‌های شغلی، فرهنگی، اجتماعی و سوابق کاری با جهت‌گیری ایجاد تحول در دستگاه‌های اجرایی تنظیم و به تصویب شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی موضوع ماده (۱۱۶) قانون مدیریت برساند.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,SlideShow
  • کد خبر : 159807
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید