بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/14 - 08:59
  • - تعداد بازدید: 15
  • - تعداد بازدیدکننده: 14
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد:

آغاز جذب گسترده نخبگان در دستگاه‌های دولتی از سال آینده/ وزارت نیرو در جذب نخبگان پیشتاز است

رئیس بنیاد ملی نخبگان از جذب گسترده جذب نخبگان در دستگاه‌های دولتی با مزایا ویژه طی سال آینده خبر داد و گفت: اکنون ۳۵ نخبه برای جذب به دستگاه های دولتی معرفی شدند.

روح الله دهقانی  روز دوشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه دولت ایرنا، درباره نحوه فرایند جذب نخبگان در دولت سیزدهم گفت: طرح شهید موسوی در راستای تاکید مقام‌ معظم رهبری و برای اجرای وعده‌های دولت مردمی سیزدهم، برای جذب و استفاده از نخبگان در دولت اجرا شده است که نخستین دوره این طرح به طور آزمایشی از امسال و حدود دو هفته پیش آغاز شد که نخبگان با گذراندن دوره‌های آزمایشی تاکنون ۳۵ نفر برای جذب معرفی شدند.

وی ادامه داد: برنامه جذب آنها در حال پیگیری است و تلاش داریم تا امسال این تعداد را به یک هزار نفر افزایش دهیم و برای سال آینده جذب پنج هزار نخبه را هدف گذاری کردیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور یادآوری می‌کند با توجه به اینکه بیشتر دستگاه‌های اجرایی کشور بین ۴۰ تا ۳۵ سال فعالیت داشتند و بیشتر آنها در آستانه بازنشستگی قرار دارند، به همین منظور دولت در یک بازبینی قصد دارد تا از ظرفیت نیروهای نخبه و توانمند در دستگاه‌های مختلف اجرایی کشور استفاده کنند. لازمه استفاده از این ظرفیت، حضور نخبگان در دوره‌های آماده‌سازی برای کار است.

دهقانی طول مدت برگزاری دوره‌ها را چهار الی پنج ماهه عنوان کرد و گفت: ممکن است زمان دوره‌ها در آینده متفاوت باشد. همچنین سازمان ادارای استخدامی کشور در همکاری با معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان فرایند جذب را فراهم و تسهیل کرده و اکنون با وزیر نیرو توافق خوبی برای جذب نخبگان انجام گرفته که این دستگاه اجرایی علاقه‌مند است طی فرایندی یک هزار نیرو نخبه در حوزه آب و انرژی و برق جذب کند. البته این اتفاق در سال آینده شتاب بیشتری می گیرد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور درباره جذب گسترده نخبگان در تمام دستگاه های اجرایی کشور گفت: این جذب با مزایا ویژه است که در حین ورود به دستگاه‌ها با دو الی سه مرتبه ارتقا جذب می‌شوند و از دیگر مزایا ویژه هم برخوردار خواهند شد و اگر اثربخشی نخبگان در دستگاه‌ها محرز شود، مسیر ارتقا هموارتر می‌شود.


  • گروه خبری : گروه های مطالب,گروه های محتوا,SlideShow,گفتگو,یادداشت
  • کد خبر : 162901
کلمات کلیدی
بنیاد هرمزگان
خبرنگار

بنیاد هرمزگان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید