پنج شنبه 13 آذر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست مشترک رئیس بنیاد نخبگان ومدیر کل کانون پرورش فکری

نشست مشترک رئیس بنیاد نخبگان و مدیر کل کانون پرورش فکری با حضور کارشناسان دو مجموعه ظهر روز شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ در بنیاد نخبگان استان در راستای تعامل هرچه بیشتر و بهره مندی از ظرفیت‌های دو نهاد برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان؛ در ابتدای این نشست، وحید عامری سیاهوئی؛ رئیس بنیاد نخبگان هرمزگان به تشریح کامل رسالت‌ها و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان پرداخت و توانمندسازی و حمایت از استعدادهای‌برتر را از اهداف این بنیاد عنوان کرد. وی افزود: استعدادهای برتر مانند نهال‌هایی هستند که نباید به آن ها یکسویه نگاه کنیم، زمانی این استعدادها به رشد مطلوب می‌رسند که در همه زمینه‌های تخصصی وغیر تخصصی به رشد و تعالی برسند. رئیس بنیاد نخبگان تعامل بین سازمان‌های هم‌سو همچون کانون پرورش را نقطۀ عطفی در جهت تعامل نرم و شناسایی استعدادهای برتر دانست و گفت: رسالت مشترک ما در شناسایی افراد با عنوان استعداد برتر می باشد که این تعامل باعث می شود خدمات بهتری را به جامعه خود ارائه کنیم. 
عامری گفت: برنامه‌ریزی برای شناسایی افراد و گروه‌های نخبه و صاحب استعداد برتر در حوزه‌های مختلف علمی، فناورانه، هنری و ادبی، حوزوی و مدیریتی را یکی از ماموریت‌های بنیاد نخبگان می باشد که با حمایت و تعامل کانون پرورش فکری این رسالت به خوبی انجام خواهد شد. رئیس بنیاد نخبگان ایجاد زمینه‌های شناسایی، جذب، توانمندسازی و هدایت استعدادهای برتر فردی و گروهی در استان،پشتیبانی از اجرای فعالیت های نخبگانی در حوزه‌های مختلف، ایجاد زمینه‌سازی برای تجاری‌سازی دستاوردهای نخبگانی و.... را از وظایف بنیاد نخبگان دانست. 

در ادامه ناهید سلیمانی احمدی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان، در نشست مشترک با رئیس بنیاد نخبگان، ضمن معرفی ظرفیت های کانون هرمزگان خواستار هم افزای و تعامل بیشتر بین دو نهاد شد. وی افزود: یکی از اهداف کانون پرورش فکری شناسایی استعدادهای کودکان در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری است، ما خواستار این هستیم که با هم افزایش و تعامل بیشتر کارشناسان دو اداره در بحث شناسایی کودکان و نوجوانان تخصصی تر عمل کنیم و از پتانسیل هم استفاده بیشتری ببریم. سلیمانی شناسایی ماموریت های دوطرف جهت شناختن بیشتر استعدادها را امری مهم دانست و خاطر نشان کرد: سعی کنیم ایده ها را در جلسات کارشناسان پیگیری کنی، تا خروجی کار مشترک و استفاده از فرصت های موجود به نفع جامعه هدف باشد. مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: استعدادها و پتانسیل‌های سرشاری در هرمزگان وجود دارد که نویدبخش آینده‌ای روشن برای این استان است. 
در پایان نشست مقرر گردید، تفاهم نامه ای بین دو نهاد جهت تعامل دوسویه انعقاد گردد.

تاریخ انتشار : 1398/06/24
کد : 55
تعداد بازدید: 143

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: هرمزگان - بندرعباس - انتهای رسالت شمالی - چهار راه بصیرت- بلوار افروز شهابی پور- بنیاد نخبگان استان هرمزگان

کد پستی: 79197-74741