سه شنبه 12 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

عبادی زاده گفت: جوانان نخبه کلید تفسیر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ایران هستند.
دیدار مجازی مستعدین برتر با حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان

دیدار مجازی مستعدین برتر با حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با موضوع نقش نخبگان در تحقق بیانیه گام دوم و ارتقای علمی، فرهنگی جهان اسلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان هرمزگان؛ بنیاد نخبگان استان هرمزگان با همکاری نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان دیدار مجازی مستعدین برتر با حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با موضوع نقش نخبگان در تحقق بیانیه گام دوم و ارتقای علمی، فرهنگی جهان اسلام را در پنج شنبه ۲۳ بهمن ماه ۹۹ برگزار نمود.

در ابتدا عبادی زاده ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار، با بیان اینکه جوانان نخبه کلید تفسیر بیانیه گام دوم هستند، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در چهار مرحله مورد توجه قرار می‌گیرد اول متن بیانیه، دوم تبدیل به گفتمان رایج و تعمیم آن در تمام تار و پود جامعه نخبگانی وسوم بهره وری همه نخبگان و تبدیل فکر، مرحله بعد سیاست‌های گام دوم استخراج و برای هر قشر مورد استفاده قرار گیرد.
وی روح اصلی بیانیه را امید دانست و ادامه داد انقلاب به یک دوره تحقیر تاریخی پایان دادوکلید اصلی رفع تمام مشکلات کشور و انقلاب، بدست جوانان نخبه است همانگونه که قبل از انقلاب جوانان در ساقط کردن انقلاب بودند از جمله مقام معظم رهبری(مدالظه العالی) که امروز سکان جمهوری به دست ایشان می باشد.در دوران سازندگی با وجود تحریم‌های فشرده، جوانان توانستندکشور ما را از لحاظ صنعت و در حوزه ارجاعات علمی، صنعت، تکنولوژی، سلول‎های بنیادی، دانش هسته‌ای و هوافضا به جایگاه واقعی خود برسانند.
امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با تاکید بر بشارت مقام معظم رهبری در پایه‌گذاری تمدن نوین اسلامی به دست جوانان اذعان نمود جامعه ما، از قشر چهارم انقلاب بویژه جامعه نخبگانی انتظار دارند مجاهدت‌های قبل از انقلاب را نتیجه و ثمره بدهند و انقلاب را با موانع و سطح آگاهی بسنجد ونواقص نسل‌های قبل را برطرف و آینده را با واقعیت‌های موجود درخشان نماید.
عبادی زاده توجه به جوانان را توجه به انقلاب اسلامی دانست و اظهار نمود حفظ انقلاب اسلامی از اصل انقلاب سخت‌تر است، امروز کار سخت‌تر را جوانان بخصوص جوانان نخبه که نقشه راه و کلید واژه انقلاب اسلامی ایران هستند وحفظ و حراست انقلاب و ترسیم آینده را برعهده دارند، لذا نگاه ما نگاه جهانی و تمدن‌سازی است که پرچم بدست انقلاب اسلامی ایران و مردم آن است، این تمدن توسط ملت اسلامی خلق می شود رویکردش ملت است نه دولت‌ها، امید به ملت‌ها است و نگرانی دشمنان تکیه انقلاب به ملت است.
وی با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه روند پیشرفت ایران در آینده انقلاب اسلامی به گونه ای است که دنیا برای دسترسی به آن باید زبان فارسی را یادبگیرد ، ادامه داد  این آرمان دور از دسترس نیست. ملت ما ملت سربلندی است تولید قدرت که به برکت انقلاب اسلامی ایجادشده، دنیا در مقابل جمهوری اسلامی تعظیم می کند، لذاگفتمان سازی انقلاب اسلامی را نخبگان باید به توده های جامعه ببرند.
وی گفت:رسالت نخبگان در تحقق بیانیه گام دوم که خالق تمدن نوین انقلاب هستند در حرکت اول خودسازی، دوم جامعه پردازی، سوم تحقق آرمانهای عدالت، رفع تبعیض، امید است و مرحله مهمی که جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی می‌طلبد، فکر و قلم سلاح شما است.
وی با اشاره به سخن مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام هرکس از گذشته تاریخ و خودش درس آموخت هیچ وقت مورد آسیب آیندگان قرار نمی گیرد ادامه داد امروز با عبرت از گذشته، الگوی یک نظام پیشرفته را با هیبت انقلابی به دنیا نشان می دهیم که درآن آرمان‌ها را به تمدن نوین محقق کرد.
وی خاطر نشان کرد جوانان با احساس مسئولیت جهاد علمی و بنا به فرموده پیامبر دانش اگر به ثریا برسد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت این بشارت را برای نخبگان ایرانی است که انتظار می رود با مجاهدت علمی و اخلاق محقق شود.
در پایان نوید این پیروزی را که جوانان نخبه قدرت را به دانش تولید می کند، دادند و افزودند نخبگان با تلاش، انگیزه و مسئولیت پذیری قفل‌های بسته را باز می‌کنند و خودشان را در گردباد حوادث می اندازند و مشکلات را کنار می زنند و امروز آماده تلاش جهادی هستند و با همت، ابتکار و روحیه انقلابی وگردنی افراشته، مسیر انقلاب را هموار می کند و بنده دستان پرتوان شمارا بوسه می زنم و خداوند را شاکرم که جوانان انقلابی مسیر جامعه خود را ترسیم می نمایند و خواستارم ان شاالله این نشست ها ادامه دار باشد.


تاریخ انتشار : 1399/11/27
کد : 20203
تعداد بازدید: 51

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: هرمزگان - بندرعباس - انتهای رسالت شمالی - چهار راه بصیرت- بلوار افروز شهابی پور- بنیاد نخبگان استان هرمزگان

کد پستی: 79197-74741