یکشنبه 28 دی 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در نشست بنیاد نخبگان استان با مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان
نحوه ترویج فرهنگ وقف و نقش آن در نخبه پروری مورد هم‌اندیشی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان؛ نشست دکتر وحید عامری سیاهوئی و حجت الاسلام والمسلمین مهدیان مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان به منظور هم‌اندیشی نحوه ترویج فرهنگ وقف و نقش آن در اثرگذاری اجتماعات نخبگانی در جامعه در روز سه شنبه24مهر ماه 98 برگزار گردید.

در ابتدا رئیس بنیاد نخبگان هرمزگان با ابراز خرسندی و رضایت از آشنایی جامعه نخبگان کشور از فرهنگ وقف در زمینه‌های مختلف؛ اذعان نمود به حول قوۀ الهی در اقصی نقاط میهن اسلامی ایران حرکت مبارک وقف در حوزۀ علم و فناوری و توجه خیرین به مقوله نخبه پروری به شکل‌های مختلف از جمله تعریف بورسیه‌های تحصیلی صورت پذیرفته است که نشان دهنده تغییر دیدگاه خیرین از نگاه ساختار ساز به نگاه نرم می‌باشد و منجر به توانمندسازی مستعدین برتر که به سان نهال‌هایی بودند که اکنون به درختان تنومند ریشه دار و پرثمر تبدیل و منشأ برکات فراوانی برای کشور همچون رصد و رفع چالش‌ها، تقویت فرهنگ آموزش، پژوهش، نوآوری و فناوری و در نهایت مبدل به انسان‌هایی چند بُعدی و معتقد به شراعین مقدس اسلام ناب محمدی شده اند.

وحید عامری سیاهوئی ضمن تاکید به روحیۀ خالصانه مسنعدین برتر و اجرای برنامه‌های اثرگذار توسط آنان در طی چند سال گذشته برای استان از جمله اجرای اردوهای جهادی، دوست علمی و برنامه‌های انتخاب و آشنایی با رشته‌های تحصیلی، اذعان نمود: عمل خداپسندانۀ این عزیزان بدون هیچ چشم‌داشت مالی و برخاسته از فطرت انسان دوستانه و به نوعی وقف زمان و داشته‌هایشان بوده است.

وی یکی از رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان را توسعه منابع و ارائه مدل‌های وقف و خیر در حوزه علم و فناوری برشمرد و خاطر نشان شد در همین راستا مجمع خیرین اندیشه پرور خلیج فارس با هدف حمایت و توانمند سازی از نخبگان و استعدادهای برتر استان با بهره‌گیری از کمک های مادی و معنوی  افراد حقیقی و حقوقی در قالب اعطای بورس تحصیلی و حمایت از ایجاد زیرساخت‌های لازم برای پیشرفت مستعدان و نخبگان و... راه‌اندازی شده است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین  مهدیان با اشاره به پیشینۀ طولانی وقف و فرهنگ غنی آن و مشاهده برکات آن از گذشته تا کنون بصورت محسوس و نامحسوس، تاکید نمود با الگوبرداری از فرهنگ وقف در زندگی ائمه و اجتماعی شدن و بسط آن برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی بسیاری از مشکلات جامعه و مردم رفع می شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بیانیه گام دوم در خصوص بهره مندی از توانایی جوانان مؤمن و متعهد ادامه داد یکی از رسالت‌های اوقاف مشکل‎گشایی است، لذا سیاست‌گذاری در ابعاد فرهنگی و اجتماعی وقف و توجه به رشد و کمال جوانان امری ضروری است و این مجموعه جهت تعامل دوسویه با بنیاد نخبگان استان اعلام آمادگی می‌نماید.
در پایان مقرر گردید نشست‌های تخصصی اداواری جهت برنامه‌ریزی و بررسی اجرای برنامه‌های اثرگذار و هدفمند بین دو مجوعه برگزار گردد.

تاریخ انتشار : 1398/07/23
کد : 68
تعداد بازدید: 181

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: هرمزگان - بندرعباس - انتهای رسالت شمالی - چهار راه بصیرت- بلوار افروز شهابی پور- بنیاد نخبگان استان هرمزگان

کد پستی: 79197-74741