سه شنبه 12 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست بنیاد نخبگان استان هرمزگان با بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) برگزار گردید.
عامری گفت:یکی از دغدغه‌های اصلی نخبگان بهره‌گیری از توانمندی آنها و اثرگذاری آنان در جامعه است


نشست ریاست بنیاد نخبگان استان هرمزگان با مسئولین بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) و نیز جمعی از صاحباان استعداد برتر با محوریت توسعه فرهنگ دانش در کشور برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان هرمزگان؛ نشست ریاست بنیاد نخبگان استان هرمزگان با مسئولین بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) و نیز جمعی از صاحباان استعداد برتر با محوریت توسعه فرهنگ دانش در کشور برگزار در روز یکشنبه 22 دی‌ماه 1399 در بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار گردید.
در ابتدا دکتر وحید عامری سیاهوئی رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان ضمن خوش آمد گویی به افراد شرکت کننده در نشست  به تشریح اقدامات شناساندن، تصدی جایگاه و کسب فرصت‌های مناسب مطالعاتی، شغلی در جامعه پرداخت و خاطر نشان شد نخبگان الگوساز و چراغ راه هستند.
 وی ادامه داد در راستای تحقق بند ث ماده 64 قانون برنامه ششم توسعه کشور، بنیاد نخبگان استان هرمزگان با دستگاه‌های علمی و اجرایی استان تعامل مناسبی برقرار نموده است و در راستای آن اقدام به اجرای برنامه‌های اثرگذاری بی شماری از جمله اردوی جهادی در زمینه‌های مختلف نموده است و از آن به عنوان یکی از اولویت های اصلی بنیاد یاد کرد.
وی نخبه را فردی صاحب استعداد برتر برشمرد که با مشاهده محرومیت‌ها در اردوی‌های جهادی حس اثرگذاری در این عزیزان تقویت می‌شود، عامری حضور نخبگان در اردوی‌های جهادی را یکی از مؤلفه‌های اصلی در اثرگذاری و تسریع فرآیند نخبگی برشمرد.
وی تاکید کرد یکی از دغدغه‌های اصلی نخبگان بهره‌گیری از توانمندی آنها و اثرگذاری بیشتر آنان در جامعه است که با رفع آن، چالش فرار مغزها مرتفع می‌گردد.
رئیس بنیاد نخبگان هرمزگان یکی از رسالت اصلی در بنیاد را حل مسئله دانست و که در قالب برنامه های اثرگذار این مسائل مرتفع می شوند وی یکی از این برنامه ها را هسته های مسئله محور تحت عنوان طرح شهید احمدی روشن برشمرد و اذعان نمود این طرح مولفه های روحیه جهادی، اقتصاد مقاومتی، پویایی و نشاط علمی و نیز توسعه فرهنگ دانش را محقق می نماید.
سپس علی باوقار مسئول بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) به تشریع فعالیت حوزه های آن سازمان  پرداخت و محرومیت زدایی، ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و برگزاری اردوهای جهادی را از رسالت آن نهاد برشمرد و گفت بنا به تاکید منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) جهت تحقق شعار سال جاری با عنوان جهش تولید، آن سازمان با همکاری پایگاه‌های بسیج و شناخت کامل از دغدغه های مردم، اقدامات چشمگیر در راستای شکوفایی اقتصادی، اشتغالزایی، ترویج فرهنگ ایثار و برقراری توسعه پایدار نموده است.
در پایان پرسش و پاسخ توسط صاحبان استعداد برتر و مسئولین دو مجموعه صورت پذیرفت و مقرر گردید بنیاد در کارگروه‌های تعیین شده توسط آن سازمان عضو و همکاری شایسته‌ای جهت اجرای برنامه‌های مشترک داشته باشند.  تاریخ انتشار : 1399/10/23
کد : 20199
تعداد بازدید: 69

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: هرمزگان - بندرعباس - انتهای رسالت شمالی - چهار راه بصیرت- بلوار افروز شهابی پور- بنیاد نخبگان استان هرمزگان

کد پستی: 79197-74741