جمعه 28 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست هم اندیشی بنیاد نخبگان استان و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

نشست هم اندیشی بنیاد نخبگان استان و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی در تاریخ 13 آذر ماه 96 در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان؛ نشست هم اندیشی در راستای برپایی «جشنوارة منطقهای اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس  و برنامه ملّی نکوداشت و تکریم از شمس الدین محمد ابن احمد کیشی » به میزبانی بنیاد نخبگان استان» با حضور مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی، نهادهای علمی و صنایع استان و  معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در  روز دوشنبه مورخ 13/09/1396 برگزار گردید.

در ابتدای نشست داود صمصام پور، رئیس بنیاد نخبگان هرمزگان؛ توضیحاتی در خصوص برگزاری این دو رویداد مهم در منطقه و استان را ارائه نمودند و اشاره داشتند که جشنواره اختراعات نه تنها یک رویداد علمی و فناوری است بلکه یک رویداد فرهنگی در حوزۀ علمی وفناوری زیرا که فضای ابتکار، خلاقیت، نوآوری، نوگرایی، علم آفرینی و ثروت آفرینی شکل می‌گیرد و یک زیست بوم خلاقیت و نوآوری در سطح استان و منطقه شکل می‌گیرد که در این زیست بوم پیوند بین نهادهای تولید کننده و بهره‌بردار از محصولات علمی برقرار می‌شود و نهادها اجزاء تشکیل دهنده این زیست بوم هستند اگر رابطه بین این اجزا مناسب باشد، برون‌داد این زیست بوم تولید کالای دانش‌بنیان است که اقتصاد جامعه را به سمت یک اقتصاد نوآوری سوق می‌دهد.

ایشان حضور پررنگ مدیران، پرسنل، بویژه دانش آموزان، دانشجویان، صنعتگران، سرمایه گذاران و... به همراه بسیج منابع  را از انتظارات بنیاد برشمردند.

در ادامه از اهمیت تکریم مفاخر باعنایت به منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العلی) پرداختند و برگزاری برنامه ملّی نکوداشت و تکریم را از عوامل مهم افزایش اعتماد به نفس و خود باوری در جوانان و تقویت هویت ملی و در نهایت الگو سازی مناسب آنان دانستند و نیز تاریخچه ای از زندگی نامه شمس الدین محمد ابن احمد کیشی بعنوان ادیب، پزشک و ... سده هفتم را ارائه نمودند.

و سپس مدیران حاضر در جلسه علاوه بر اظهار نظر در خصوص برگزاری این دو رویداد مهم، آمادگی خود را جهت هرچه بهتر شدن این دو برنامه اعلام نمودند.

و در پایان دکتر رئوفی معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری؛ برگزاری این دو رویداد در استان را ضروری دانستند و از استقبال و اعلام آمادگی دستگاه ها، نهادهای علمی و... تشکر نمودند.

تاریخ انتشار : 1396/09/13
کد : 17
تعداد بازدید: 331

     تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.
آدرس: هرمزگان - بندرعباس - انتهای رسالت شمالی - چهار راه بصیرت- بلوار افروز شهابی پور- بنیاد نخبگان استان هرمزگان

کد پستی: 79197-74741